آخرین آخبار

دستور العمل شاخص ها و ضوابط بسته بندی محصولات میوه و تره بار صادراتی جهت اجرا در سال 98

طبق نامه سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران به رییس کل گمرک ایران دستورالعمل شاخص ها و ضوابط بسته بندی محصولات میوه و تره بار صادراتی سال 1398ابلاغ گردید، متن نامه بدین شرح است :

بدینوسیله دستورالعمل شاخص ها و ضوابط بسته بندی محصولات میوه و تره بار صادراتی منضم به جدول مربوطه جهت اجرا در سال 1398 ایفاد می گردد. خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ و اطلاع رسانی شود

1- حمل و نقل محموله های صادراتی میوه و تره بار با کانتینرهای یخچالدار و شناورهای سردخانه دار طی سال 1398 اجباری نمی باشد لیکن جوایز صادراتی مصوب و همچنین یارانه های صادراتی موضوع ماده (33) قانون برنامه ششم توسعه (مشروط به تخصیص بودجه های مربوط) صرفا به محموله های صادراتی میوه و تره بار که طبق شاخص های بسته بندی ابلاغی و توسط کانتینرهای یخچالدار و یا شناورهای سردخانه دار حمل می گردند وفق اسناد مثبته و با رعایت سایر مقررات تعلق خواهد گرفت.

2- به منظور هماهنگی و وحدت رویه در خصوص اجرای دقیق و اثربخش ضوابط مذکور در گمركات خروجی کشور، سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان ها بعنوان دبیر کارگروه صادرات استان، مسئولیت پیگیری و هماهنگی دستگاه های استانی را بعهده داشته و نسبت به ارائه گزارش سه ماهه عملکرد این دستورالعمل اقدام نمایند. 

3- با توجه به ضرورت ایجاد تسهیل در روند تامین مواد اولیه و ملزومات بسته بندی بنگاههای صادراتی ذیربط، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت استانها با همکاری سایر دستگاههای اجرایی مرتبط نسبت به تسهیل ورود قطعی و موقت اقلام فوق اقدام نمایند. 

4- با عنایت به ضرورت تسریع در ارزیابی و خروج محموله های صادراتی میوه و تره بار از مرزهای گمرکی کشور، تدابیر لازم به منظور خروج محموله های یاد شده از مسیر سبز گمرکی با هدف کاهش ضایعات و جلوگیری از بروز خسارت محصولات فساد پذیر، پیش بینی گردد. 

ضمنا بخشنامه شماره 96/100/63370 مورخ 1396/12/28 کان لم یکن میگردد.
محمدرضا مودودی

 

نظرسنجی

نظر شما در رابطه با طراحی جدید وب سایت چیست؟

اطلاعات تماس

  • ارومیه-خیابان برق-ساختمان جواهر-طبقه 7-واحد2
  • شماره های تماس :33455780 - 33451988 - 044
  • فکس : 33455606 - 044
Designed By Wiweb.ir