آخرین آخبار

خلاصه ای از تلاشهای آقای حیدرنژاد ریاست محترم اتحادیه در راستای اخذ یارانه صادراتی سیب درختی

در تاریخ 96/10/13 نامه ای به اقای شاهرخ شچری مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی نگاشته شد و در آن درخواست تخصیص یارانه نقدی برای صادارت سیب درختی با توجه به سهم 80 درصدی استان آذربایجان غربی قید شد. در پاسخ به نامه مذکور ،از طرف اقای دکتر شجری  به تاریخ 96/10/11 ،قید شد که از سوی معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بررسی های فنی انجام شده در تخصیص مشوق صادرای سیب درختی، پیشنهاد اولیه مبلغ 6500 ریال یارانه صادراتی به ازای هر کیلو گرم کالای موصوف مطرح شد که به همین منظور مقام عالی وزارت متبوع طی مکاتبه ای درخواست مبلغ 500 میلیارد ریال برای مرکبات و سیب درختی در سال جاری از معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه را نموده که با موفقت ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه همراه بوده و پیگیری برای تخصیص و برنامه ریزی جهت پرداخت یارانه به محصولات سیب و پرتقال در حال انجام می باشد و نیز طرح بازار به ازای بازار که در این چهار چوب به ازای نیم کیلوگرم سیب دختی مجوز واردات یک کیلو گرم موز با تعرفه 5 درصد به جای 20 درصد در نظر گرفته شده.
در ادامه با پیگیری موضوع از طریق اقای دکتر بهادی نماینده محترم ارومیه، نامه ای از طرف وزارت جهاد کشاورزی در تاریخ 97/01/19 به ایشان در خصوص تخصیص یارانه حمل با جایزه صادراتی برای هر کیلوگرم سیب درختی به مبلغ 4000 ریال رسید و در ادامه نامه به پگیری دفتر صادرات این وزارت تا حصول نتیجه نهایی ،تاکید شد.
در تاریخ 97/02/23 نامه ای از سوی اتحادیه به جناب آقای دکتر بهادری و در تاریخ 97/03/24 نامه ای به اقای حاج نادر قاضی پور و در تاریخ   97/03/29به اقای دکتر نوبخت نگاشته شد و مضامین نامه وزارت جهاد کشاورزی به تاریخ 96/11/11 به اتحادیه در ارتباط با تخصیص یارانه سیب درختی را به انها یادآوری و درخواست پیگیری شد.
در تاریخ 97/04/17  پاسخی از سوی وزارت جهاد کشاورزی به دفتر آقای قاضی پور با این مضمون رسید که با موافقت اولیه جناب آقای دکتر نوبخت همراه شده و سپس طی مکاتبات متعدد به سازمان برنامه بودجه ( و دفتر معاون اول رئیس جمهور) موضوع یارانه سیب درختی صادراتی در حال  پیگیری است ولی هیچ گونه اعتباری از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده نشده و درحال پیگیری میباشد.
در تاریخ 97/06/11 از سوی اتحادیه نامه ای به اقایان دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری، حسن انتظار ریاست محترم اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان و دکتر محمود زاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نگاشته شد و در آن به مضامین نامه وزارت جهاد کشاورزی به تاریخ 96/11/11 به اتحادیه در ارتباط با تخصیص یارانه سیب درختی  اشاره و درخواست پیگیری شد.
در تاریخ 97/06/13 نامه ای به آقای دکتر بهادری از طرف اقای دکتر نوبخت ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور در ارتباط با موضوع مذکور با این مضمون رسید که دستور پرداخت یارانه سیب صادراتی از سوی اقای دکتر نوبخت صادر شده است. در ادامه اقای حیدر نژاد، ریاست محترم اتحادیه، اقای اسمعیل محمدزاده را نماینده اتحادیه جهت پیگیری و تسریع بخشیدن به مراحل انجام موضوع و مراجعه حضوری به تهران، منصوب کردند.
قابل ذکر است که کلیه نامه های ذکر شده جهت شفاف سازی فعالیت، در سایت اتحادیه قرار داده شده.

نظرسنجی

نظر شما در رابطه با طراحی جدید وب سایت چیست؟

اطلاعات تماس

  • ارومیه-خیابان برق-ساختمان جواهر-طبقه 7-واحد2
  • شماره های تماس :33455780 - 33451988 - 044
  • فکس : 33455606 - 044
Designed By Wiweb.ir